برق منطقه ای سیستان و بلوچستان
تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
دسته بندی مطالب
ظرفيت توليد برق استان افزايش يافت
تاریخ درج خبر
1393/05/01
تعداد بازدیدکنندگان
1640

با توجه به اينكه تابستان امسال با كسري حدود 460 مگاواتي برق استان و كسري ۲۰۰۰ مگاواتي توليد برق  كشور  روبرو هستيم به طوري كه پيش بيني مي شود پيك مصرف برق استان به 1250 مگوات و پيك مصرف برق كشور به 50 هزار مگوات افزايش يابد.

از اين رو براي جبران بخشي از اين كسري برق، راه اندازي ۱۰ واحد نيروگاهي حرارتي و برق آبي در دستور كار وزارت نيرو قرار گرفته است كه يكي از اين ۱۰ واحد جديد نيروگاهي ، در مدار بهره برداري قرار گرفت.

نخستين واحد بخش گاز نيروگاه بمپور در استان سيستان و بلوچستان ، شهر ايرانشهر به شبكه سراسري برق كشور متصل شد.

ظرفيت نامي بخش گاز نيروگاه برق بمپور حدود ۳۲۴ مگاوات است و با احداث يك واحد بخش بخار به ظرفيت نامي ۱۶۰ مگاوات، ظرفيت نامي كل نيروگاه درمجموع تا سقف ۴۸۴ مگاوات قابل افزايش است.

با اين وجود نخستين واحد از دو واحد بخش گاز نيروگاه سيكل تركيبي بمپور (ايرانشهر) با ظرفيت نامي ۱۶۲ مگاوات  وارد مدار شبكه سراسري برق كشور شده است .

در حال حاضر دومين واحد گاز اين نيروگاه تحت تست وارد مدار برق كشور شده است. اين نيروگاه در راستاي توسعه توليد برق در كشور و پاسخگويي به رشد مصرف در منطقه، استفاده از حداكثر توان مهندسي داخل كشور و ارتقاي دانش فني در ساخت نيروگاه هاي حرارتي در پنج كيلومتري جاده بمپور و در زميني به مساحت حدود ۴۸ هكتار در حال ساخت است.

امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
سال 1399، سال جهش تولید
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به  شركت برق منطقه اي استان سيستان و بلوچستان  مي باشد.
Powered by DorsaPortal